hírek

Műhelykonferencia

Szegénységábrázolás és önegzotizálás a kortárs magyar filmben címmel tart műhelykonferenciát az ELTE Művészelméletiés Médiakutatási Intézete 2014. március 10-én, a  Múzeum krt. 6-8. B épületben, a 34-es teremben.

Részletes program:

VITANYITÓ

“Kortárs magyar szerzői film társadalomképe: keletiség és nyugatiság”

Sághy Miklós, SZTE Vizuális Kultúra és Irodalomelmélet Tanszék, egyetemi adjunktus

TEMATIKUS PREZENTÁCIÓK + BESZÉLGETÉS

“Nemzetközi elvárások és helyi sajátosságok: regionális és a globális szempontok kettőssége a magyar filmben”

Kovács András Bálint, ELTE Filmtudomány Tanszék, tanszékvezető egyetemi tanár

“Mire jó a posztkoloniális filmelmélet Kelet-Európában?”

Strausz László, ELTE Filmtudomány Tanszék, egyetemi adjunktus

“Az önegzotizálás lokális és globális formái: a szegénységábrázolás kortárs filmes trendjei”

Varga Balázs, ELTE Filmtudomány Tanszék, egyetemi adjunktus

“KORTÁRS MAGYAR FILM: FESZTIVÁLSZEREPLÉS, ÖNEGZOTIZÁLÁS”