fontos hírek programajánló

Kétnapos szeminárium lesz a dezinformációról – mutatjuk a részleteket!

Fighting Disinformation: a dezinformációs ökoszisztémával ismerkedhetünk meg január végén. A kétnapos eseménynek a CEU ad otthont.

A Magyar Digitális Média Obszervatórium kutatási szemináriuma egy Európai Bizottság által támogatott projekt keretében fog megvalósulni január 26-án és 27-én, a Central European University épületében Budapesten. Az esemény a dezinformációs ökoszisztéma tartalmával és körvonalaival kíván foglalkozni, a területen végzett empirikus kutatások alapján. A rendezvény házigazdája az Agence France Presse, valamint a 444/Magyar Jeti Zrt. hírügynökség és a Media Universalis Alapítvány. Az eseményre Budapesten kerül sor, hogy megvitassák a tárgyalt terület legújabb tendenciáit, és feltérképezzék a kutatás és a cselekvés várható újságírói, tudományos és szakpolitikai irányvonalait.

Az elmúlt egy év során a Lakmusz.hu, Magyarország vezető tényellenőrző portálja bőséges anyagot szolgáltatott azoknak az elméleti feltételezéseknek az értékeléséhez és felülvizsgálatához, amelyek arra vonatkoznak, hogy a közönség hogyan alkot normatív ítéleteket általában a média teljesítményéről és különösen a hírmédia által terjesztett dezinformációról.

Az esemény az EU által finanszírozott Lakmusz.hu projekt első szakaszát zárja le, amelybe egy kis, de erős kutatói, gyakorlati szakemberekből és politikai döntéshozókból álló csoportot vonnak be Európa-szerte.

Január 26-án 13:00 órától van a regisztráció, majd különféle előadások után este 7 órakor zárul a program vacsorával. Másnap, azaz 27-én szintén sok különböző előadó érkezik, és kisebb-nagyobb szünetekkel a nap végéig tartanak a programok. A részletes menetrendet az esemény Facebook oldalán olvashatjátok majd el, ezt itt találjátok.

A témák a következőkre terjednek ki:

• Kelet-európai tényellenőrzési tapasztalatok
  • A dezinformáció jogi aspektusai
  • A dezinformáció és az újságírás
  • Az adatok mint a dezinformáció eszközei
  • Európa harca a félretájékoztatás ellen

Az esemény fő előadói:

• Hammer Ferenc (ELTE Média)
  • Bernd Holznagel (Münsteri Egyetem)
  • Erik Karstens (Saxion University of Applied Sciences)
  • Laurens Lauer (Duisburg-Esseni Egyetem)
  • Renáta Uitz (Közép-európai Egyetem)