hírek

Érzékek mozija

XIV. Film- és Médiatudományi Konferencia Erdélyben

AZ ÉRZÉKEK MOZIJA
Kolozsvár, 2012. május 25-26.
Helyszín: Sapientia EMTE, Mátyás király u. 4. sz.
Jelentkezési határidő: 2012. január 15.

2010. májusában megrendezésre kerül a XIV. Film- és Médiatudományi Konferencia, melynek célja az egyetemeken működő kutatóműhelyek közötti szakmai tapasztalatcsere és az egyetemi hallgatók kutatómunkára való ösztönzése. Témái a mozgóképi élmény érzéki vonatkozásai, amelyek a különböző stílusokban, műfajokban és kulturális környezetekben megjelennek a filmtörténetben, illetve a mozgókép új médiumaiban. A szervezők szeretettel várják az előadásra jelentkezőket. A konferenciára egyéni előadással és előre kialakított csoportban is lehet jelentkezni. A csoportos előadások 3 vagy 4 jelentkezőből állhatnak.

Az előadások az elméleti szakirodalom széles köréből meríthetnek ihletet, többek között inspiráló lehet Thomas Elsaesser és Malte Hagener kézikönyve, a film fenomenológiájával foglalkozó számos mű, Laura U. Marks elmélete a haptikus képekről, illetve azok kapcsolatáról a kulturális különbségeknek a reprezentációjával, Gilles Deleuze gondolatköre az „érzékelés logikájá”-ról, vagy Jacques Rancière filozófiája az esztétika politikájáról és az “érzékelhető felosztásáról”, valamint a vizuális antropológiának az az iránya, amely Paul Stoller által meghirdetett „érzéki tudományossága” nyomán alakult ki.

Vizsgálandó témakörök:

• Vizuális médiumok érzékelése – médiumok érzékelése a médiumokon belül