hírek

Éljen a tudomány! Jelentkezz OTDK-ra!

2018. december 7-én, pénteken 15 órától kezdődik az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) való jelentkezés előfeltételéül teljesítendő tanszéki TDK-selejtező. A szabályok értelmében csak olyan hallgató jelentkezhet az országos versenyre, aki a helyi selejtezőn sikerrel túljutott.

A tanszéki TDK-n nem feltétel a befejezett írásmű bemutatása, de mindenképpen célszerű egy már kidolgozott hipotézist a feldolgozott források alapján és a vonatkozó kritikai szakirodalom fényében prezentálni. Minden jelöltnek 15 perce van erre, érdemes ppt-t készíteni hozzá; minden prezentációt vita követ, majd a bizottság dönt arról, hogy kit javasol az országos fordulóra. Nemcsak jelenkezőket, de érdeklődőket is szeretettel vár a tanszék TDK-felelőse, K. Horváth Zsolt, további információért keressétek őt.

Itt megtalálható minden információ a Tudományos Diákkörrel és korábbi konferenciákkal kapcsolatban.
fotó: pixabay