fontos hírek

Nemzetközi újságíróprogramban nyert fődíjat az ELTE Média csapata

Szlovák, cseh, lengyel és magyar diákok jelentkezhettek a cseh Bakala Alapítvány intenzív, Achilles Data elnevezésű újságíróprogramjára, amelyben 3-6 fős csapatokban újságírással kapcsolatos workshopokon vettek részt, illetve egy tapasztalt újságíró mentor támogatásával a program végén terjedelmes cikket írtak.

A novemberben induló program március 21-én zárult, és a záró eseményen, csütörtökön Prágában kihirdették a nyolc résztvevő csapat legjobbját, amely 2024-ben az ELTE Média csapata lett!

Résztvevők:

• Barczikai Fanni
  • Dezső Annamari
  • Fetter Dóra Eszter
  • Pruzsinszki Bence
  • Tárkányi Flóra
  • Tornyos Kata

A csoportot Munk Veronika, tanszékünk oktatója mentorálta. A diákok az azerbajdzsáni energiaexport tervéről írtak cikket, amelynek címe: “Az EU támogatná, az energetikai szakértők röhögnek rajta – politikai kommunikációs és katonai célja is lehet az azerbajdzsáni zöldáram-import tervnek”.

Gratulálunk a nyertes csapatnak!

Az Achilles Data következő újságíróprogramjára idén áprilistól lehet jelentkezni.