fontos hírek konferencia

Jelentkeznél az online OTDK-ra? Akkor ne felejtsd el leadni jelentkezésedet november 29-ig!

Arról már korábban mi is írunk, hogy a 2020/2021-es tanévben rendhagyó módon online lesz a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia. Most a Média Tanszék adott ki közleményt arról, hogyan jelentkezhetnek a hallgatók a kari versenyre. Figyelem! Most azok is megmérettethetik magukat, akik januárban fognak államvizsgázni, de azok is, akik a nyáron szereztek diplomát.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Média és Kommunikáció Tanszéke felhívást hirdet a 2020/2021-es tanév őszi szemeszterében tartandó Kari Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre. A rendezvény időpontja: 2020. november 30. hétfő 17 óra.

A rendezvényt természetesen online tartjuk, az alábbi Zoom link segítségével tudtok csatlakozni: https://us02web.zoom.us/j/81392812465?pwd=V2t6WjFDTEtEbjB2eVhkMXVYR3R4UT09

A megbeszélésbe az alábbi azonosítóval és jelszóval tudtok belépni:

• Meeting ID: 813 9281 2465
  • Passcode: 029164

A tavaszi veszélyhelyzetre való tekintettel ezen a konferencián azok a hallgatók is részt vehetnek, akik a 2020 januárjában végezetek és természetesen ez igaz a 2020 nyári államvizsgázókra is. A TDK-án való részvétel előfeltétele a 2021 tavaszán megrendezendő 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián való indulás.

Hogyan tudtok jelentkezni? Írjatok egy e-mailt Szilágyi Annának az sz.anna923@gmail.com címre, legkésőbb november 29-én, vasárnap éjfélig. Üzenetetekhez csatoljátok dolgozatotok absztraktját, pályamunkátok egy, már elkészített részét egy feltételes tartalomjegyzékkel és a munka során használt bibliográfiát.

Az absztrakt formai követelményei az alábbiak:

• magyar nyelven írt folyószöveg
  • minimum 300, maximum 500 szó
  • mindenképpen tartalmazza, hogy a dolgozat a társadalomtudomány melyik területére tartozik
  • mi a fő kutatási kérdés/tézis
  • milyen elméleti tradícióhoz kötődik
  • valamint, ha a munka olyan, akkor milyen empirikus anyagot használt fel és hogy azt milyen módszerrel elemzi

November 30-ra pedig mindenkinek egy maximum 10 perces előadással, valamint egy prezentációval kell készülnie. A prezentáció formája opcionális.

További információt az OTDK és az ELTE BTK honlapján találtok!