hírek programajánló

Ingyen előadással készül a Fővárosi Nagycirkusz az ELTÉ-s gólyáknak

A Fővárosi Nagycirkusz nagy hangsúlyt fektet az oktatásra, októberi műsorával elsősorban az általános- és középiskolásokat, valamint az elsőéves egyetemi hallgatókat célozza meg. A magyar- és világirodalom nagyjai a cirkuszművészet eszközeivel ötvözve jelennek majd meg a porondon – tudtuk meg a cirkusz honlapjáról. A repertorában szerepel Fazekas Mihány Ludas Matyija, valamint Shakespeare Rómeó és Júliája, utóbbit az Eötvös Loránd Tudományegyetem elsőéves hallgatói ingyen tekinthetik meg október 6-án, 19 órától.

Az ingyenes előadás regisztrációhoz kötött, de csupán az első 1000 jelentkező vehet részt rajta, az internetes regisztráció linkje itt található. Az előadásokat követően minden napra terveznek egy-egy interaktív, rendhagyó órát, amellyel a szervezők célja a művek feldolgozásának megkönnyítése a nézők számára, és tervek szerint ebből az ELTE-s hallgatók sem maradnak ki.

(Fotók: Fővárosi Nagycirkusz)