hírek

Minden, amit tudod kell, ha a tavaszi félévben záróvizsgázol

A 2017/2018-as tanév tavaszi félévében végző ELTE kommunikáció- és médiatudomány hallgatóknak lassan elérkezik a záró- és államvizsgázás időszaka, szerdán szakzáró tájékoztató volt a tanszéken. Ha esetleg nem tudtál részt venni, mi összegyűjtöttük, mik a legfontosabb határidők, információk, amiket jobb, ha már most beírsz a naptáradba. És ezen a linken még több információt találsz a szakzárásról!

Íme, az elmulaszthatatlan információk:

Záróvizsgára jelentkezés

• Február 12. – március 4-ig lehet a záróvizsgára jelentkezni Neptunon keresztül, az “Ügyintézés” menüpont, majd “Kérvények” fül alatt.
  • A jelentkezés sikerességét a “Kérvény – Leadott kérvény” fül alatt ellenőrizni lehet
  • Záróvizsga időpontja: a tavaszi félév vizsgaidőszakának második hónapjában várható.

Szakdolgozat

• Belső konzulensnek március 31-ig kell leadni a szakdolgozatot
  • Szakdolgozat leadásának végleges határideje: április 15.
  • Formai követelmények és egyéb csatolandó mellékletek:
    • A szakdolgozat terjedelme 40.000-50.000 karakter (szóközzel, de melléklet és lábjegyzet nem számítható bele).
    • Egy kötött és egy spirálozott példány, illetve konzultációs lap leadása (alapszakon a dolgozatok leadásához 3 konzultáció szükséges)
    • Konzultációs lapot alá kell íratni a témavezetővel, illetve ezt mellékelni a szakdolgozat mellé.
    • Elektronikus formában is mellékelni kell a szakdolgozatot.

Abszolutórium

Az összes jegy bekerülése után a tanulmányi előadóhoz kell bemenni, majd ki kell kérni az abszolutóriumot (legkésőbb 3 nappal az államvizsga előtt, ehhez kell az Index és a Kari Olvasóból nyilatkozat, ami igazolja, hogy nincs könyvtári tartozás)

• Index letöltése: Neptun/Tanulmányok/Leckekönyv fül alatt
  • Oklevél mintalap: az abszolválás után kell aláíratni, záróvizsga előtt 3 nappal