fontos hírek

Senki se felejtse el, hogy a hét végén és jövő hét elején lesz tanítás!

A kialakult járványügyi helyzet miatt a tavaszi szünet április 8-14. helyett március 16-22. között volt. Ezzel kapcsolatban mindannyiunkban  sok kérdés merülhet fel. Mi fog történni az eredeti tavaszi szünet ideje alatt?

A világszerte kialakult koronavírusnak köszönhetően lassan már egy hónapja távoktatás formájában folyik az oktatás. Mindemellett a tavaszi szünet előrehozatalával az eredeti időpontban tanítás várható minden hallgatóra! Ezzel kapcsolatban felkerestük a Tanulmányi Hivatalt és válaszukkal megerősítették ezt:

Az ELTE Járványügyi Operatív Koordináló Testület (JOTK) 2020. március 23-án közzétett tájékoztatóban foglalta össze a 2019/2020-as tanév 2. félévének rendjével kapcsolatos intézkedéseket, idézzük:

“I. A 2019/2020-as tanév 2. félévének rendjével kapcsolatos intézkedések
1. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora 2020. március 12–13. napokra a hallgatók számára rektori szünetet rendelt el.
2. A 2019/2020-as tanév tavaszi szünete a tanév rendjében meghatározott időtartamot megváltoztatva, 2020. március 16–20. között volt a hallgatók számára megtartva.
3. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egésze valamennyi képzési területen 2020. március 23-tól az ellenkező rendelkezésig távolléti oktatásra állt át.”

A JOTK által kiadott tájékoztatásról a hallgatók Neptun üzenetben értesültek.

Az elkövetkező napokban mindenki jó tanulást kívánunk!

Szöveg: Szögi Barbara. Nyitókép: Unsplash.