hírek kutatás

Megjelent Orbán Katalin új, képregényekről írt tanulmánya

Az ELTE Média oktatójának, Orbán Katalinnak az Edinburgh UP nagy összefoglaló narratológia-kötetében jelent meg új tanulmánya, a kötet két képregényes fejezete közül az egyiket írta Closer Than They Seem: Graphic Narrative and the Senses címmel. Gratulálunk!

Az The Edinburgh Companion to Contemporary Narrative Theories című kötet különféle médiatípusokban vizsgálja a történetmesélést. Orbán Katalin egyebek mellett Chris Ware Building Stories című munkájáról írt a tanulmányában, ami nem egyetlen képregény, hanem egy méretes pakk, különféle plakátokkal, kisebb és nagyobb könyvekkel, képregényekkel teli doboz, amit összeolvasva áll össze a történet. Íme egy kicsomagolós videó erről a kötetről:

Orbán Katalint aktívan foglalkoztatják a képregények, tavaly télen a berlini Freie Universität konferenciáján adott elő. Akkor az utazás témáját járta körbe két jelentős alkotáson keresztül, a konferencia-szerepléséről itt írtunk.