programajánló

Stories Without Borders – Sonnevend Júlia könyvbemutatója a CEU-n

2016. november 15. 17:30.

Helyszín: CEU – Oktober 6 u. 7. szám alatti épületének October Hall termében.

November 15-én, kedden a Közép-európai Egyetemen kerül bemutatásra Sonnevend Júliának, az ELTE Média Tanszék volt oktatójának új könyve, melynek címe: Stories Without Borders: The Berlin Wall and the Making of a Global Iconic Event (Oxford University Press 2016). Az eseményen részt vesz tanszékünk oktatója, Orbán Katalin is, aki bemutatja a könyvet, majd mindezt egy közönségbeszélgetés zárja.

son

A könyvről röviden: A kötet a berlini fal leomlásának médiavisszhangját és a jelenkori visszaemlékezéseket elemzi, azt vizsgálva, hogyan építenek fel bizonyos eseményeket az elbeszélők úgy, hogy azok sokáig az emberek emlékezetében maradjanak. A kelet-berlini határ megnyílása, amit a “berlini fal leomlásaként” ismerünk, valójában szándékolatlan és zavaros volt, és részben a bürokratikus melléfogások megtévesztő médiareprezentációja eredményeként történhetett meg. De globális üzenete nem a szerencséről vagy a történelem véletlenszerűségéről szól. Ikonikus eseményként az átlagos emberek pillanatnyi hatalmát kommunikálja. Ez az esemény, egyetlen frázisban márkává váló története, rövid narratívája, felismerhető vizuális helyszíne miatt Kínától Magyarországig és az Egyesült Államokig társadalmi mítosszá vált az emberek számára. Ez a mítosz formálja a vitákat, amelyeket elválasztó falakról, kerítésekről, határokról, menekültekről, valamint az emberi szabadság lehetőségeiről folytatunk egészen a mai napig.

További részletek a CEU honlapján